Home   O Nas

O Nas

Jesteśmy małą kametalną placówką stworzoną w 2008 dla naszych własnych Dzieci.

W Moim Słoneczku łączymy spokojną, domową atmosferę z edukacją i rozwojem społecznym naszych podopiecznych. Codziennie czytamy, śpiewamy, tańczymy, ćwiczymy nasze buzie i języki, gimnastykujemy się i uczymy pierwszych słów po angielsku. Jemy pyszne obiadki i dużo wychodzimy na spacerki na nasz plac zabaw.

Sami jesteśmy Rodzicami i wiemy jak trudne jest oddanie swojego największego SKARBU pod opiekę żłobka. Moje Słoneczko pomaga Rodzicom rozstać się z Dziećmi podczas godzin adaptacyjnych. Gdy to już nastąpi Rodzice mogą „podglądać” poczynania swoich pociech przez kamery internetowe.

Mieścimy się w centralnym punkcie Wilanowa na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Vogla. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach 7-18. W razie konieczności jest możliwość odpłatnego przedłużenia pobytu.

Nasi Ludzie

Ciocie, które zatrudniamy mimo swojego młodego wieku, mają wykształcenie pedagogiczne i duże doświadczenie w opiece nad najmłodszymi. Mądrze zajmują się Dziećmi ucząc przez zabawę, czytając jak najwięcej oraz stosując najnowsze metody dydaktyczne. Nad bezpieczeństwem naszych Słoneczek czuwa także pielęgniarka, logopeda a dwa zaprzyjaźnione gabinety pediatryczne są w razie potrzeby na każde nasze zawołanie.

Właścicielka Justyna jest z wykształcenia anglistką i amerykanistką i to ona organizuje Dzieciom zajęcia z angielskiego. 

Nasza PLACÓWKA

Mieścimy się na parterze domu jednorodzinnego. Do dyspozycji Dzieci mamy dwie sale do zabaw (dla Maluszków i Starszaczków) oraz sypialnie gdzie jest zawsze cisza i spokój i gdzie Dziecko może odpocząć o dowolnej porze. Do naszej dyspozycji mamy także 50m2 taras oraz ogród z placem zabaw. Wiosną planujemy również założenie naszym Słoneczkom ogrodu warzywnego aby mogły obserwować rosnące warzywa i owoce a potem cieszyć się ich smakiem i witaminami.

Nasze Zajęcia

Rodzice przyprowadzając rano dziecko widzą na tablicy co będzie się dzisiaj działo i jakie tematy będą poruszane. Podczas typowego dnia w Moim Słoneczku Dzieci mają dwa bloki edukacyjne. Podczas każdego z nich Dzieci przewidziane są zarówno zajęcia manualno-plastyczne jak i gimnastyczno-ruchowe. Lekcje angielskiego składają się z 15-20 minutowych zajęć w formie zabawy oraz 1-1,5h słuchania angielskich piosenek i wierszyków.

Oprócz tradycyjnych zajęć edukacyjnych Dzieci w Moim Słoneczku uczą się samodzielności, higieny i pomagania innym. Mamy również okazjonalne zajęcia kiedy siejemy nasiona, pieczemy ciasteczka lub opiekujemy się zwierzątkiem.

Nasze jedzonko

Nasze posiłki dostarczane są przez firmę specjalizującą się w żywieniu Dzieci. Jemy od pięciu  do sześciu posiłków dziennie dostosowanych do wieku zgodnie z normami Instytutu Żywności i Żywienia. Jesteśmy w stanie zamówić nawet najbardziej skomplikowane diety eliminacyjne ale również jesteśmy otwarci na Państwa życzenia i wskazówki dotyczące żywienia Państwa Dzieci. Nigdy nie jemy słodkich obiadków- ograniczamy słodycze do minimum a owoce jemy co najmniej dwa razy dziennie.

Opiekujemy się Dziećmi również w Państwa domach. W ustalonym czasie nasze Ciocie zajmą się naszymi Słoneczkami w domu dając Państwu czas wolny wieczorami i w weekendy.

Jesteśmy również otwarci na Państwa propozycje i wszelkie sugestie aby lepiej służyć naszym małym podopiecznym.